نانا هایتمن (متولد 1994) عکاس مستند آلمانی-روسی است،  در حال حاضر در مسکو زندگی می کند. او در سال 2019 به عنوان نامزد به Magnum Photos پیوست.

هایتمن در اولم آلمان متولد شد و در آلمان بزرگ شد. مادرش اهل مسکو است و همیشه با او روسی صحبت می­کرد. هایتمن روزنامه­نگاری عکاسی و عکاسی مستند را در دانشگاه هانوفر در آلمان تحصیل­کرد. او در سال 2019 به عنوان نامزد به Magnum Photos پیوست.

برای مجموعه پنهان شدن از بابا یاگا، هایتمن مناطق جنوبی رودخانه ینیسی، که از مغولستان، از سراسر سیبری عبور می کند، و به اقیانوس منجمد شمالی می ریزد را پی­گرفت. در طول مسیر خود، او از افراد و جوامعی که در سردترین سرزمین­های روسیه زندگی می­کردند عکس گرفت. مجموعه بیرون از پنجره درباره کارگران آخرین معدن زغال سنگ آلمان، برگورک پروسپر هانیل  است.

من جذب افرادی می شوم که تحت تأثیر محیط خود قرار گرفته­اند و زندگی یا کار را در شرایط دشوار انتخاب می­کنند.

کارهای شخصی هایتمن توسط National Geographic، Time،  Le Monde،  de Volkskrant، و مجله Stern منتشر شده است. او برای نیویورک تایمز، تایم، واشنگتن پست، مجله استرن، و سیاتل تایمز در تکالیفی کار کرده است.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.