4
عکس راه یافته بازدید
  • تاریخ عضویت : 1390/08/20
  • محل سکونت : شیراز
آرش اشکر زمستان 1368 در شهر ادب و هنر ، شیراز متولد شد. از کودکی با علاقه ای که به نقاشی از خود نشان می داد با سبک های مختلف نقاشی اشنا شد و مقدمات حضورش در کلاس های گرافیک فراهم شد. با قدم گذاشتن در دوران نوجوانی خویش گرایش خاصی به سمت فضاهای سیاه و سفید ، نقاشی سیاه قلم و هنر مفهومی در گرافیک پیدا کرد. دوران جوانی آرش مصادف شد با ورود دوربین عکاسی به دنیای وی . این اتفاق باعث گشوده شدن پنجره ای جدید به فضای مه آلود ذهن آرش شد پنجره ای که باعث شد او بتواند دنیای پشت دیدگانش را به تصویر بکشد . همین امر باعث شد که آرش به سمت سبک هایی چون سورئال و هایپررئال بیشتر گرایش پیدا کند و در این راه موفقیت هایی را به دست آورد .
فضاهای سیاه و سفید و کادرهای مربعی همیشه در کارهای آرش تکرار شده ، فضاهایی وهم آلود که مفهومی ساده ولی پیچیده را در هاله ای از ابهام مطرح می کند و شما را تا سرآغاز فهم معمای پشت پرده پیش می برد اما به ناگاه متوجه می شوید که داستان تازه آغاز شده و شما در ابتدای مسیر حضور دارید.
آرش اشکر تا کنون موفق شده جز نفرات برگزیده عکس هرمزگان ، جشنواره عکس بیرجند و منتخب مردمی دومین جشنواره عکس پرسبوک و منتخب اولین جشنواره فراخوان عکس آرت اکسپو و آرت پیپل امریکا و چند جشنواره عکس داخلی و خارجی دیگر باشد.
از دیگر فعالیت های آرش می توان به برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع انهدام یک رویا با همکاری صمد قربان زاده اشاره کرد یکی دیگر از نمایشگاه های آرش نمایشگاه گروهی عکس در موزه هنرهای معاصر اصفهان با عنوان بی مرز 2 ( برگزیدگان جشنواره عکس پرسبوک دوم ) است . آرش اشکر در راستای تربیت عکاسانی با گرایش عکاسی مفهومی و خلاقیت در عکاسی اقدام به برگزاری کلاس های حرفه ای نموده است .
او تلاش دارد در آینده به نگاهی نو در زمینه عکاسی بدست آورد به همین دلیل همیشه خود را در سرآغاز راهی می بیند که چندی پیش آنرا انتخاب کرده .