دبیر اولین جشنواره عکس معدن مهلت ثبت نام و ارسال عکس را پایان روز 15 دیماه 1402 اعلام کرد و  افزود ، مهلت ارسال آثار به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و از علاقمندان به شرکت در این جشنواره خواست ارسال آثار خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.
دبیرخانه این جشنواره به دلیل برنامه ریزی های صورت گرفته برای برپایی هر چه بهتر نمایشگاه و مراسم اهدا جوایز در خانه هنرمندان ایران ، امکان تمدید ارسال عکس به جشنواره را نخواهد داشت.
وی با اشاره به هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد برگزاری جشنواره با 10 خانه معدن استان های معدن خیز یاد کرد و افزود : پیرو درخواست عکاسان به تهیه عکس از معادن کشور از فرایند معدنکاری با همکاری خانه معدن ایران ، نامه نگاری هایی با خانه معادن منتخب چند استان برای همکاری و معرفی علاقمندان به عکاسی انجام شده است که در سایت " MADANPIX.IR " اسامی خانه معادن استانهای منتخب منتشر شده است.
وی یادآور شد که ارسال عکس در دو بخش اصلی و ویژه در سایت " 1PiX.ir "  امکان پذیر خواهد بود و علاقمندان به شرکت در این جشنواره پس از ثبت نام در این سایت می‌توانند آثار خود را ارسال کنند.
سعید عامری در پایان از برگزاری نمایشگاه آثار این جشنواره در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران در تاریخ 6 الی 16 بهمن ماه 1402 یاد کرد و افزود مراسم اهدای جوایز  نیز در 6 بهمن ماه 1402 در سالن خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.