این کتاب که مجموعه آثار کریس ویکس (Chris Weeks) است، در سال 2006 به صورت رایگان و توسط خود عکاس در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. با وجود اینکه سال ها از زمان انتشار این عکس ها می گذرد، هنوز هم ارزش و مفهوم خود را از دست نداده اند و توجه به آن ها خالی از لطف نیست.

نکته جالب این کتاب این است که همه آثار موجود در آن سیاه و سفید هستند و هر از گاهی لا به لای چندین عکس توضیحاتی از طرف عکاس درباره روش های عکاسی خیابانی ارائه شده است که مطالعه آن ها برای همه عکاسان پیشنهاد می شود. بعد از مطالعه این کتاب و مشاهده آثار آن، تازه متوجه می شوید که این هنر چه قدر آسان و در عین حال چه قدر سخت است!

کریس ویکس در مقدمه کتاب خود توضیح می دهد که چگونه با یک دوربین دیجیتال بی کیفیت پا به دنیای عکاسی گذاشت و کم کم متوجه علاقه خود به عکاسی خیابانی شد. به گفته او، در عکاسی خیابانی کسی به شما دیکته نمی کند که چگونه از هنر خود استفاده کنید، و شما آزادید که تک تک صحنه هایی را که برایتان جالب است، ثبت کنید. او اضافه می کند که بعد از سالیان سال کسب تجربه، به این نتیجه رسیده است که دوربین دیجیتال به درد عکاسی خیابانی نمی خورد، چرا که مردم در خیابان زندگی واقعی را تجربه می کنند، اما عکسی که در دوربین دیجیتال مشاهده می شود ارتباطی با واقعیت ندارد و صرفا یک اثر دیجیتالی است. او می گوید که بهترین نوع دوربین برای عکس برداری از زندگی روزمره در خیابان ها، همان دوربین های قدیمی آنالوگ است.