الساندرا سانگوینتی به خاطر عکاسی غنایی و ملایمش که مضامین حافظه، مکان و انتقالات روانی دوران جوانی را بررسی می‌کند، شناخته شده است.
سانگوینتی در سال 1968 در نیویورک به دنیا آمد و در آرژانتین که از سال 1970 تا 2003 در آنجا زندگی می کرد، بزرگ شد. علاقه او به عکاسی در سن 9 سالگی ، زمانی که مادرش مجموعه کتاب های مایکل لسی، دوروتیا لانژ و دیگران را در اختیارش گذاشت شروع شد. او انسان‌شناسی را در دانشگاه بوئنوس آیرس و مطالعات عمومی را در مرکز بین‌المللی عکاسی خواند.
در سال 1996 او شروع به کار روی مجموعه ای با عنوان در روز ششم کرد که به بررسی رابطه پیچیده بین انسان و حیوانات اهلی در حومه شهر آرژانتین می‌پردازد. سه سال پس از این پروژه، او توجه خود را به دو دختر عموی نه ساله به نام های بلیندا و گیله معطوف کرد که مزرعه مادربزرگشان موضوع روز ششم بود. سانگوئینتی به مدت پنج سال این دو دختر را دنبال کرد و با گرفتن عکس، پروژه ای طولانی مدت را آغاز کرد و به طور مشترک از دو دختر در حین بزرگ شدن و اکنون به عنوان زنان بزرگسال عکس گرفت. پنج سال اول با یک تک نگاری بسیار تحسین شده، ماجراهای بلیندا و گیله و معنای رویاهای مرموز آنها (2010) به اوج خود رسید.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.