متولد 1980 /  انگلیسی  /  مستقر در لندن، انگلستان

اولیویا آرتور به­خاطر عکاسی عمیق خود که افراد و هویت­های شخصی و فرهنگی آنها را بررسی می­کند، مشهور است. بسیاری از کارهای او زندگی روزمره زنانی را که در­کشورهای مختلف مانند عربستان سعودی، هند و سراسر اروپا زندگی می­کنند روشن کرده است. تمرکز اخیر بر روی عکس­های پرتره بزرگ، کار او را به انگلستان بازگردانده است. آرتور در مورد کار خود می­گوید: "برای من، بخشی از قدرت عکاسی مبهم بودن تصاویر ثابت است، توانایی ارائه راهنمایی در مورد یک صحنه یا رویداد بدون بیش از حد مطلق بودن."

آرتور در لندن متولد شد و در انگلستان بزرگ شد. او ریاضیات را در دانشگاه آکسفورد و عکاسی خبری را در کالج چاپ لندن تحصیل کرد. او در سال 2003 پس از مهاجرت به دهلی کار عکاسی را آغاز کرد و دو سال و نیم در هند اقامت داشت. در سال 2006، او به ایتالیا رفت تا اقامت یک ساله­ای را در  فابریکا بگذراند، در طی آن کار روی مجموعه­ای درباره زنان و شکاف­های فرهنگی را آغاز کرد. نمایندگی و دیدگاه ما در مورد خود نیز زمینه­های مورد علاقه آرتور است. او این موضوعات را در پروژه خود در خصوصی/ بمبئی (2018- 2016) درباره جنسیت در هند و از طریق کمیسیون "پرتره یک شهر" درباره جوانان برای هال، شهر فرهنگ (2017) بررسی کرد.

آثار آرتور در نشریاتی از جمله The New Yorker، Vogue و مجله TIME و دیگران نشان داده شده است و مشتریان تجاری منتخب شامل British Airways، Capeb و BNP Paribas هستند. او از سوی جایزه اینگه مورات، موزه رسانه ملی، جایزه OjodePez-PhotoEspana برای ارزش­های انسانی حمایت شده است.

در سال 2010، وی فیشبر، ناشر و فضایی برای عکاسی در لندن، را با فیلیپ ابلینگ تاسیس کرد. آرتور همچنان به هند باز می­گردد و در لندن محل زندگی خود کار می کند.

آرتور در سال 2013 عضو کامل Magnum Photos شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.