متولد 1983 /  ایتالیایی

لورنزو ملونی به خاطر عکاسی جذاب و پرکشش­اش که درگیری­های خاورمیانه را پوشش می­دهد ، مشهور است. اگرچه او اغلب در خط مقدم کار می­کند- او برخی از محوری­ترین نبردها در جنگ علیه داعش را پوشش داده است- اما همچنین نگران موضوعات عمیق­تری مانند تاریخ و پسااستعمار است.

در سال 2011 ، او تحصیلات عکاسی خود را به­پایان رساند و بلافاصله به Contrasto ، یک آژانس عکاسی بزرگ ایتالیایی پیوست. او از سال 2012 تا 2014 در بیروت زندگی می­کرد و خود را وقف پروژه­های بلند مدت در رابطه با پس از سقوط قذافی در لیبی­، درگیری در سوریه ( به­ویژه منطقه روژاوا ) و تأثیر آن در لبنان­، بین 2014 تا 2016 کرد. در حال حاضر کار بر پیامدهای توافق سایکس- پیکو و مداخله نظامی و سیاسی غرب در خاورمیانه متمرکز است.

آثار ملونی در جشنواره­هایی در سراسر جهان از جمله دوسالانه ونیز­، Visa pour L'Image ، Les Rencontres d'Arles ، Boutographies و Fotoleggendo به نمایش گذاشته شده است و در نشریات جهانی از جمله The Telegraph ، TIME ، Le Figaro ، Vanity Fair ، Internazionale ، L 'اسپرسو ، La Repubblica. به­نمایش گذاشته شده است.

ملونی در سال 2020 عضو کامل Magnum Photos شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.