متولد  1995 / آفریقای جنوبی  /  مستقر در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

لیندوکوهل سوبکوا یک عکاس اهل آفریقای جنوبی است که در سال 1995 در کاتلهونگ، ژوهانسبورگ متولد شد. سوبکوا در سال 2012 از طریق شرکت در پروژه روح و شادی، یک برنامه آموزشی در توکوزا، شهرستانی در جنوب شرقی ژوهانسبورگ، وارد عکاسی شد. او با Bieke Depoorter، Cyprien Clément-Delmas، Thabiso Sekgala، Tjorven Bruyneel و Kutlwano Moagi درس خواند.

پروژه­های اولیه سوبکوا با فقر و بیکاری در شهرستان­های آفریقای جنوبی و همچنین بحران فزاینده مواد مخدر یائوپه در آنها سروکار داشت. کارهای در حال انجام او، و همچنین بازنگری مجدد آن مضامین اولیه، به زندگی خود او نیز می­پردازد - برای مثال رابطه او با خواهرش، زیاندا، که پس از جدا شدن از خانواده­اش درگذشت.

در سال 2013، سوبکوا  بخشی از یک نمایش گروهی در توکوزا بود که توسط Rubis Mecenat در گالری هنری Ithuba در ژوهانسبورگ برگزار شد. مقاله او Nyaope در روزنامه آفریقای جنوبی Mail & Guardian در سال 2014 منتشر شد. این اثر همچنین در مجله Vice Magazine's Annual Photo Issue و De Standaard در همان سال منتشر شد.

در سال 2015، سوبکوا بورسیه تحصیلی برای تحصیل در کارگاه عکس بازار دریافت کرد، جایی که دوره پایه خود را به پایان رساند. سری Nyaope او در نمایش گروهی بعدی، آزاد از خوشبختی من، که توسط Rubis Mecenat در جشنواره بین المللی عکس گنت در بلژیک برگزار شد، به نمایش گذاشته شد. در سال 2016، او آفریقای جنوبی را به قصد اقامت در تهران، ایران، با گالری هنر No Man’s ترک کرد. در همان سال آثار او در تکرار مسافرتی آزاد از شادی من به نمایش درآمد.

آثار او در کتاب آزاد از خوشبختی من ویرایش شده توسط Bieke Depoorter و Tjorven Bruyneel به­چشم می­خورد. او همچنین در نمایش گروهی Fresh Produce که توسط Assemblages و VANSA در نمایشگاه هنر توربین در ژوهانسبورگ برگزار شد، شرکت کرد لیندوکوهل سوبکوا همچنین دستیار مدیر پروژه Of Soul و Joy و همچنین یک کارآموز در استودیو Mikhael Subotzky  است.

در سال 2017، سوبکوا توسط بنیاد عکاسی و عدالت اجتماعی مگنوم برای توسعه پروژه I Carry Her Photo With Me انتخاب شد. در سال 2018، او وام صندوق بنیاد مگنوم را برای ادامه پروژه بلندمدت Nyaope دریافت کرد و برای اقامت Cité des Arts Réunion انتخاب شد.

سوبکوا در سال 2018 یکی از اعضای نامزد مگنوم شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.