مارتین فرانک متولد آنتورپ بلژیک در سال 1938، دوران کودکی خود را در ایالات متحده و انگلستان گذراند. او تاریخ هنر را در دانشگاه مادرید، سپس در Ecole du Louvre در پاریس، جایی که پایان­نامه­ای در مورد "تأثیر کوبیسم بر مجسمه سازی" ارائه داد، مطالعه کرد.

او کار خود را به­عنوان عکاس به عنوان دستیار الیوت الیسوفون و جون میلی در مجله Life آغاز کرد. در سال 1970 بخشی از اولین آژانس Vu بود و دو سال بعد به تاسیس آژانس Viva کمک کرد. او در همین سال با هنری کارتیه برسون ازدواج کرد.

فرانک در سال 1980 به مگنوم پیوست. او پرتره­هایی از هنرمندان و نویسندگان می­ساخت، اما تمرکز اصلی وی گزارش­های بشردوستانه بود. او از همه تولیدات تأتر خورشید Théâtre du Soleil از زمان تأسیس تا­کنون عکاسی کرده است. او در سال 1985 همکاری خود را با انجمن برادران کوچک فقرا آغاز کرد.

در سال 2001 و 2002، مارتین فرانک مجموعه عکسی را در جزیره توری ایرلند و مجموعه دیگری را در مورد کودکان بودایی تبتی در هند و نپال به پایان رساند.

در سال 2007، مارتین فرانک، شماره 111 مجموعه Photo Poche، Actes Sud به Franck اختصاص داده شده است، متن آن از Annick Cojean است. در سال 2007، مارتین فرانک توسط Phaïdon، London با متن لوئیز بارینگ منتشر شد.

در سال 2010، Chanel TOKYO مجموعه ای از عکسهای مارتین فرانک را با عنوان Femmes (زنان) به نمایش گذاشت.

در مارس/ آوریل 2012 صدها پرتره از هنرمندان مارتین فرانک در گالری کلود برنارد، در پاریس به نمایش گذاشته می شود.

مارتین فرانک با هنری کارتیه برسون، بنیاد هنری کارتیه برسون، را در پاریس تأسیس کرد، که در 11 مارس 2002 به طور رسمی به عنوان بنیاد  شناخته شد و در سال 2004 رئیس آن شد. او در سال  2012 در پاریس  درگذشت.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.