ارنست کول در سال 1940 درترانسوال Transvaal آفریقای جنوبی متولد شد و در 1990 در شهر نیویورک درگذشت. در طول زندگی او تنها با یک کتاب معروف بود: خانه اسارت  House of Bondage- که در سال 1967 منتشر شد. ارنست کول: عکاس.

کارهای اولیه کول وحشت آپارتاید را نشان می­داد و در سال 1966 او از جمهوری آفریقای جنوبی فرار کرد و تبدیل به یک " فرد ممنوع " شد. او برای مدت کوتاهی با عکاسان مگنوم ارتباط داشت و از بنیاد فورد و Time-Life کمک مالی دریافت کرد. در آمریکای شمالی­، او روی عکاسی خیابانی در محیط­های اصلی شهری تمرکز کرد.

بین سالهای 1969 و 1971 ، کول مدت زیادی را صرف بازدیدهای منظم از سوئد کرد و در آنجا با گروه Tiofoto همکار شد و آثار خود را به نمایش گذاشت. از سال 1972­، زندگی کول به­هم ریخت و او کار عکاسی را متوقف کرد و کنترل آرشیو و نگاتیوهای خود را در این راه از دست داد. کول با تجربه دوره­های بی­خانمانی­، در 1990 در چهل و نه سالگی بر اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.

در سال 2017 ، بیش از 60.000 مورد نگاتیو از دست رفته کول که بیش از چهل سال در یک صندوق بانک استکهلم نگهداری شده بودند، کشف شد. این اثر هم­اکنون در حال بررسی و فهرست نویسی است.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.