متولد 1956 / انگلیسی / مستقر در لندن، انگلستان

استوارت فرانکلین یک سبک مستند مستقیم را با دید شخصی قوی ترکیب می­کند. او از برخی از مهم­ترین رویدادهای خبری قرن 21 عکاسی کرده است و همچنین بسیاری از پروژه های شخصی تحسین شده و موضوعات مربوط به انسان­شناسی را بررسی کرده است. فرانکلین می­گوید کار او "مرزهای مستند را به منظور ایجاد حس آزادی رنگ­آمیزی می­کند". علاقه اصلی او امروزه در تولید اثری است که بیشتر درباره روابط طبیعت و جامعه است­، که برای تفسیرهای متعدد باز است.

در سال 1989 بود که فرانکلین عکس­های تحسین شده خود را در میدان تیان آن من پکن گرفت، جایی­که تظاهرات برای آزادی با قتل عام به پایان رسید. پس از آن­، او شروع به دور شدن از اخبار به سمت عکاسی برای مجلات کرد. بین سال­های 1990 تا 2008 او حدود بیست داستان را برای مجله نشنال جئوگرافیک عکاسی کرد. در طول این مدت، استوارت تصمیم گرفت با شروع دوره­ای از تحصیلات آکادمیک در سال 1995، درک نظری بهتری از برخی از مسائلی را که با آن روبرو بود، دنبال کند. او با مدرک درجه یک جغرافیا از دانشگاه آکسفورد فارغ­التحصیل شد و سپس پایان­نامه دکترا را در سال 2001 تکمیل کرد. فرانکلین در سال 2016 به­عنوان استاد در عکاسی مستند مفتخر شد.

کارهای او توسط نشریات متعدد جهانی از جمله گاردین، ​​مجله ساندی تایمز، ژئو، مجله هنری، مجله هارپرز، مجله نشنال جئوگرافیک منتشر شده است.

فرانکلین در سال 1985 به Magnum Photos پیوست و از سال 1989 عضو کامل آن بود و بین سالهای 2006تا 2009 به عنوان رئیس منتخب آژانس خدمت می­کرد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.