الکس وب بیشتر به خاطر عکس های رنگی پیچیده و پر جنب و جوش خود از لحظات جذاب یا معمایی، اغلب در مکان هایی با تنش های سیاسی اجتماعی شناخته شده است. در طول 45 سال گذشته، وب در مکانهایی مثل مرز ایالات متحده و مکزیک، هائیتی، استانبول و اخیراً تعدادی از شهرهای ایالات متحده کار کرده است. او می گوید: "کار من سوال برانگیز و اکتشافی است." "من به عکسهایی اعتقاد دارم که سطح مشخصی از ابهام را منتقل می کنند، و به جای ارائه پاسخ، سؤال می پرسند."
در سال 1974، وب 22 ساله، نامزد عکسهای مگنوم، به عنوان یک عکاس خبری حرفه ای شروع به کار کرد، و برای مجله های نیویورک تایمز، Geo، Life، National Geographic و سایر مجلات کار می کرد. الکس در سال 1979 به عضویت کامل عکس مگنوم درآمد.
وی که بیشتر در آمریکای لاتین و کارائیب کار می کرد، از زمانی که عکاسی سیاه و سفید را در سال 1979 رها کرد به رنگ این فرهنگ ها علاقمند می شود،. وب 16 کتاب عکاسی منتشر کرده است، از جمله رنج نور، بررسی 30 ساله عکس های رنگی او و شهر حافظه (با شاعر و عکاس ربکا نوریس وب، همسر و شریک خلاق او)، مراقبه ای درباره فیلم، زمان و شهر روچستر، نیویورک، خانه قدیمی کداک، در سال بعد از ورشکستگی شرکت ، آخرین کتاب های او شامل La Calle: عکس هایی از مکزیک و همکاری Slant Rhymes با ربکا است. در پاییز 2019، دیافراگم هفدهمین کتاب خود - و پنجمین همکاری با ربکا - را منتشر خواهد کرد - بروکلین: شهر درون.