ارویت در پاریس در سال 1928 از پدر و مادری روس متولد شد­، دوران کودکی خود را در میلان گذراند، سپس در 1939 به همراه خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت کرد. در نوجوانی که در هالیوود زندگی می کرد، به عکاسی علاقه مند شد و قبل از پرداختن به عکاسی در کالج شهر لس­آنجلس در یک تاریکخانه تجاری کار کرد. در سال 1948، او به نیویورک نقل مکان کرد و کارهای سرایداری را با کلاس­های فیلم در مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی مبادله کرد.

ارویت در سال 1949 با دوربین قابل اعتماد Rolleiflex به فرانسه و ایتالیا سفر کرد. در سال 1951، وی برای خدمت سربازی اعزام شد و وظایف مختلف عکاسی را در حین خدمت در یگان سپاه سیگنال ارتش در آلمان و فرانسه انجام داد.

ارویت در نیویورک با ادوارد استایچن، روبرت کاپا و روی استرایکر، رئیس سابق اداره امنیت مزرعه ملاقات کرد. استرایکر در ابتدا ارویت را برای کار در شرکت استاندارد اویل استخدام کرد، جایی که در آنجا مشغول ایجاد یک کتابخانه عکاسی برای این شرکت بود، و متعاقباً او را مامور انجام پروژه­ای برای مستندسازی شهر پیتسبورگ کرد.

در سال 1953 ، ارویت به Magnum Photos پیوست و در آن دوره طلایی برای مجلات مصور به عنوان یک عکاس مستقل در Collier's ، Look ، LIFE ، Holiday و سایر روزنامه­ها مشغول به­کار شد. تا به امروز، او به­صورت دستمزدی کار کرده است و در انواع اشکال روزنامه­نگاری و تجاری به­کار خود ادامه می­دهد.

در اواخر دهه 1960 ، ارویت به عنوان رئیس مگنوم به مدت سه سال خدمت کرد. سپس به فیلم روی آورد: در دهه 1970، چندین مستند قابل توجه و در دهه 1980 هجده فیلم کمدی برای HBO تهیه کرد. ارویت بخاطر کنایات خیرخواهانه و حساسیت انسان دوستانه سنتی به روح مگنوم مشهور شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.