متولد 1985 / ترکیه / مستقر در استانبول ، ترکیه

امین عثمان نگران ثبت موارد نقض حقوق بشر در کشور خود ترکیه و در سراسر جهان است. کار بسیار تأثیرگذار او توجه مردم به قربانیان بلایای طبیعی­، ناآرامی­های مدنی و فساد را جلب کرده است.

از چند سال پیش­، او بر روی دو پروژه بلندمدت خود کار می­کرد: Limbo­، که مستند جمعیت ریشه­کن شده از مارپیچ درگیری­ها و "جنگ پنهان" در مورد درگیری کردها است که دهه­ها در ترکیه بیداد می­کرد. او در سودان جنوبی در سال 2018 در زمینه مشکلات و تاب­آوری زندگی در اردوگاه حفاظت از غیرنظامیان و روستاهای اطراف کار کرد. در سال 2019 او به ونزوئلا سفر کرد­، جایی که بحران انسانی ناشی از رویدادهای این کشور را پوشش داد.

آثار وی توسط مجله TIME، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، Der Spiegel ، مجله لوموند M ، Paris Match ، Newsweek و دیگران منتشر شده است. اوزمن چندین جایزه، از جمله دو جایزه World Press Photo و جایزه عمومی The Bayeux Calvados Awards برای خبرنگاران جنگ، برنده شده است. او یکی از اعضای هیئت داوران رقابت های چند رسانه ای World Press Photo 2016 و 2018 بود.

اوزمن در سال 2017 نامزد مگنوم شد. او در حال حاضر در استانبول زندگی می کند
 

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.