انری کاناج در سال 1980 در تیرانا، آلبانی متولد شد. او دوران کودکی خود را در آنجا گذراند و در سال 1991­، بلافاصله پس از باز شدن مرزها­، با خانواده خود به یونان رفت. او در آتن مستقر است و داستانهای یونان و بالکان را پوشش می‌دهد.

او عکاسی را در آکادمی لایکا در آتن آموخت. در سال 2007 او در پروژه مهاجرت شورای بریتانیا شرکت کرد و در کارگاهی یک ساله با عکاس مگنوم، نیکوس اکونوموپولوس شرکت کرد.

از سال 2008 ، او عکاس مستقل برای نشریات مهم مانند Time Lightbox ، CNN Photo  مجله نیویورک، MSNBC Photography، مجله وال استریت، Courrier International، مجله Vice ، The Financial Times ، Newsweek ، Paris Match ، Le monde Diplomatique، نمایشگاه شخصی با نمونه‌ای از آثار او در موزه هنرهای معاصر تسالونیکی، جشنواره HANOVER LUMIX، جشنواره آرل، موزه بناکی آتن، موزه عکاسی تسالونیکی، مرکز هنرهای زیبا BOZAR ، بنیاد فرهنگی بانک ملی یونان در آتن، در Bilgi Santral در استانبول، پارلمان اروپا در بروکسل و جشنواره عکس آتن، جشنواره عکس دهلی نو به نمایش گذاشته شده است.

جوایز: گرند، بنیاد مانوئل ریورا- اورتیز  / جشنواره LUMIX برای عکاسی خبری جوان  /  JGS عکاسی

وی در حال حاضر در بالکان مشغول به کار است و بر مهاجرت و بحران اخیر تمرکز کرده است.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.