ایو آرنولد درسال 1912 در  فیلادلفیا، پنسیلوانیا از والدین مهاجر روسی متولد شد. او در سال 1946 عکاسی را در حالی که در یک کارخانه تکمیل عکس در شهر نیویورک کار می­کرد، شروع کرد­، و سپس عکاسی را در سال 1948 نزد الکسی برودویچ در مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی نیویورک آموخت.

آرنولد اولین بار در سال 1951 با تعاونی عکس مگنوم  در ارتباط قرار گرفت و در سال 1957 به عضویت کامل درآمد. او در دهه 1950 در ایالات متحده مستقر بود اما در 1962 به انگلستان رفت تا پسرش را در مدرسه بگذراند. او  به جز یک دوره شش ساله زمانی که در ایالات متحده و چین کار می­کرد، تا پایان عمر در انگلستان زندگی کرد.

زمان حضور او در چین منجر به اولین نمایشگاه بزرگ انفرادی وی در موزه بروکلین در سال 1980 شد ، جایی که او تصاویر حاصله را نشان داد. در همان سال، او جایزه ملی کتاب در چین و جایزه یک عمر دستاورد را از انجمن عکاسان مجله آمریکایی دریافت کرد.

در سالهای بعد ، او افتخارات و جوایز زیادی دریافت کرد. در سال 1995، او عضو انجمن عکاسی سلطنتی شد و از طرف مرکز بین­المللی عکاسی نیویورک به عنوان استاد عکاس - معتبرترین افتخار عکاسی جهان انتخاب شد. در سال 1996، او جایزه کتاب Kraszna-Krausz را برای فیلم Retrospect دریافت کرد. سال بعد از طرف دانشگاه سنت اندروز، دانشگاه استافوردشایر و دانشگاه بین المللی آمریکا در لندن مدرک افتخاری به وی اعطا شد. او همچنین به کمیته مشورتی موزه ملی عکس، فیلم و تلویزیون در بردفورد، انگلستان منصوب شد. او دوازده کتاب منتشر کرده است.

او در ژانویه 2012 درگذشت.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.