بروس دیویدسون در 5 سپتامبر 1933 در اوک پارک، حومه شیکاگو، در یک خانواده یهودی لهستانی به دنیا آمد. هنگامی که او 10 ساله بود، مادرش برای او یک اتاق تاریک در زیرزمین آنها ساخت و او شروع به عکاسی کرد.
در 19 سالگی، دیویدسون اولین شهرت ملی خود را برای عکاسی خود، جایزه عکاسی دبیرستان ملی کداک در سال 1952، برای تصویر یک جغد به دست آورد. از سال 1951، دیویدسون به مؤسسه فناوری روچستر رفت و در سال 1955، تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه ییل ادامه داد، فلسفه، نقاشی، و عکاسی زیر نظر طراح گرافیک هربرت ماتر، عکاس و طراح الکسی برودوویچ، و هنرمند جوزف آلبرز فرا گرفت. در سال 1958، او عضو وابسته آژانس عکس مگنوم و یک سال بعد به عضویت کامل درآمد.  گری سمپسون از مؤسسه هنر کلیولند، دیویدسون را در کنار دنی لیون و دایان آربوس به عنوان عکاسانی معرفی می‌کند که به دیدگاه اروپایی رابرت فرانک در آمریکایی‌ها با تحقیقی «خودی» از خرده فرهنگ‌های ایالات متحده که با یک اضطراب غم‌انگیز توام شده بود، واکنش نشان دادند.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.