تیم هترینگتون    2011 – 1970

عکاس، مدافع حقوق بشر، روزنامه‌نگار، فیلم‌ساز، ارتباط‌گر

مأموریت  تیم هترینگتون برای ایجاد درک بهتر از جهان، او را در نقش­های بسیاری ظاهر کرد: عکاس خبری، فیلمساز، مدافع حقوق بشر، هنرمند و متفکر پیشرو در نوآوری رسانه­ای. پس از فارغ­التحصیلی از آکسفورد در سال 1992 با مدرک کلاسیک و انگلیسی، او کاوش عمیقی در رسانه­های بصری به­عنوان ابزاری برای کشف و برقراری ارتباط با موضوعاتی که او را مجذوب خود کرده بود، آغاز کرد. با مدرک دوم عکاسی خبری از دانشگاه کاردیف (1997) او ابتدا برای مطبوعات بریتانیا کار کرد و به زودی به­پوشش بین­المللی منشعب شد. او که سال‌ها در آفریقا کار­ و زندگی می‌کرد، پیامدهای درگیری را بررسی کرد و به سرعت پیش از کاوش عمیق‌تر برای درک ریشه‌ها و علل خشونت، به مستندسازی خود درگیری دست یافت. این کار و کارهای دیگر او را به سرتاسر جهان برد، از جمله مطالعه یک­ساله نیروهای جنگنده آمریکایی در افغانستان از سال 2007 تا 2008 و در نهایت به لیبی، جایی­که در آوریل 2011 در یک حمله خمپاره­ای کشته شد.

ماموریت بنیاد تیم هترینگتون ترویج تداوم دیدگاه تیم از طریق ترویج استفاده مداوم از آثار او و با حمایت از کارهای جدید هنرمندان دیگر است. بنیاد استفاده از آثار تیم توسط افراد و مؤسساتی را تشویق می‌کند که به­طور­کلی در تلاش‌های بشردوستانه با استفاده از داستان‌گویی هدفمند و هنر  فعالیت می‌کنند.

در سال 2017، بنیاد آرشیو حرفه‌ای تیم از تصاویر، مجلات، تجهیزات، سوابق و موارد اخیر را به موزه‌های جنگ امپراتوری بریتانیا هدیه داد، جایی­که با تاریخ مدرن تلفیق شده و برای نسل‌های آینده برای تحقیق در دسترس خواهد بود.

بنیاد تیم هترینگتون به برنامه کمک مالی خود برای تشویق به شروع کار جدید با جایزه سالانه دیدگاه برای نوآوری در داستان گویی بصری و جایزه تیم هترینگتون برای فیلم­سازی مستند که با همکاری شفیلد داک/ فست و داگ ووف فیلمز ساخته شده است، ادامه می­دهد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.