جورج راجر متولد چشایر انگلیس در سال 1908 است. او یکی از اعضای مؤسس آژانس عکس مگنوم بود.

او از سال 1921 تا 1925 در کالج سنت بی­، کامبریا ، انگلستان  مشغول به تحصیل بود. سپس در نیروی دریایی بازرگانی بریتانیا خدمت می­کرد. او پس از دوره کوتاهی­، به­عنوان عکاس مجله The Listener بی بی سی در آمریکا کار کرد­، و در سال 1938 برای مدت کوتاهی در آژانس ستاره سیاه کار کرد.

تصاویر او از حمله رعد آسای لندن او را مورد توجه مجله لایف قرار داد و او خبرنگار جنگ شد. او هجده مدال انتخاباتی را در زمینه فعالیتهای فرانسوی رایگان در غرب آفریقا به دست آورد و در ادامه به ثبت جبهه جنگ در اریتره­، حبشه و صحرای غربی پرداخت. او به ایران­، برمه­، شمال آفریقا­، سیسیل و سالرنوایتالیا­،  سفر کرد و در آنجا با رابرت کاپا ملاقات کرد و با او دوست شد.

راجر با پوشش آزادی فرانسه­، بلژیک و هلند­، اولین عکاسی بود که در آوریل 1945 وارد اردوگاه کار اجباری برگن- بلسن شد. در ماه مه­، او از تسلیم شدن آلمان در Lüneburg برای TIME و LIFE عکس گرفت. راجر که از تجربه جستجوی "آهنگهای زیبا" در مقابل مردگان آسیب دیده بود­، سفری 28000 مایلی را در سراسر آفریقا و خاورمیانه آغاز کرد و بر زندگی حیوانات­، مناسک و شیوه­های موجود زندگی در یک رابطه نزدیک با طبیعت­، تمرکز کرد.

در سال 1947 از راجر برای تأسیس مگنوم با روبرت کاپا ، هنری کارتیه برسون ، دیوید سیمور و ویلیام وندیورت دعوت شد. سفر مهم بعدی وی سفر به آفریقا از کیپ به قاهره بود­، در طی آن عکسهای خارق­العاده­ای از قبیله کردوفان نوبا که اولین بار در سال 1951 در نشنال جئوگرافیک ظاهر شد­، تهیه کرد.

جورج راجر در طول زندگی خود بسیار موفق بود­، در 24 ژوئیه 1995 در کنت درگذشت.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.