بندیکسن در سال 1977 در نروژ به دنیا آمد. او در سن 19 سالگی کار خود را به عنوان کارآموز در دفتر مگنوم در لندن آغاز کرد و سپس به روسیه رفت تا کار خود را به عنوان عکاس خبری دنبال کند. بندیکسن در طول چندین سالی که در آنجا گذراند، از داستان‌هایی از حواشی اتحاد جماهیر شوروی سابق عکاسی کرد، پروژه‌ای که با عنوان کتاب ماهواره‌ها Aperture ، 2006 منتشر شد. پس از این، او با نصب 16 پروژکتور، در کتاب خود مکان­هایی­که زندگی می­کنیم Aperture، 2008 ، عکاسی 360 درجه را در مورد زندگی روزمره در چهار محله فقیر نشین شهری تجربه کرد.

در سال 2017 او آخرین عهد (انتشارات دیافراگم) را منتشر کرد که داستان هفت مرد را روایت می‌کرد که همگی ادعا می‌کردند که مسیح کتاب مقدس هستند که به زمین بازگشته­اند. کتاب ولز (آگوست، 2021) آسیب‌پذیری‌های ادراکات ما را مورد بررسی قرار داد و پس از اینکه بندیکسن فاش کرد که آنچه به­نظر می‌رسید یک قطعه کلاسیک از عکاسی خبری بود، تا حد زیادی رندرهای مصنوعی تولید شده توسط رایانه بود، مورد بحث داغ قرار گرفت.

مشتریان تحریریه او شامل مجلاتی مانند نشنال جئوگرافیک، استرن، تایم، نیوزویک، مجله ساندی تایمز و گاردین ویکند هستند. از جنبه تجاری، او پروژه هایی را برای HSBC، Canon، Fuji، BCG، Red Bull و Land Rover انجام داده است.

بندیکسن نامزد Magnum Photos در سال 2004 و عضو آن در سال 2008 شد. او با همسر و فرزندانش در خارج از اسلو، نروژ زندگی می­کند.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.