دیوید زیمین Szymin در سال 1911 در ورشو در خانواده ای از ناشران متولد شد که آثار خود را به زبان ییدیش و عبری تولید می کردند. خانواده وی در آغاز جنگ جهانی اول به روسیه نقل مکان کردند و در سال 1919 به ورشو بازگشتند.

پس از تحصیل چاپ در لایپزیگ و شیمی و فیزیک در دانشگاه سوربن در دهه 1930 ، زیمین در پاریس ماند. دیوید راپاپورت ، یک دوست خانوادگی که صاحب آژانس پیشگام تصویر رپ بود ، یک دوربین به او قرض داد. یکی از اولین داستان های زیمین، در مورد کارگران شب ، تحت تأثیر Paris de Nuit  براسای (1932) بود. زیمین Szymin – یا چیم "Chim" - به عنوان یک عکاس مستقل کار خود را آغاز کرد. از سال 1934، داستانهای تصویری او به طور منظم در Paris-Soir  و  Regards ظاهر می شد. از طریق ماریا آیزنر و آژانس جدید اتحاد ، چیم با هنری کارتیه برسون و روبرت کاپا ملاقات کرد.

از سال 1936 تا 1938 چیم از جنگ داخلی اسپانیا عکاسی کرد و پس از اتمام آن ، به همراه گروهی از مهاجران جمهوری خواه اسپانیایی به مأموریت به مکزیک رفت. با شروع جنگ جهانی دوم ، او به نیویورک نقل مکان کرد ، جایی که نام دیوید سیمور را در آنجا گرفت. والدین او توسط نازی ها کشته شدند. سیمور در اaرتش ایالات متحده (1945-1942) خدمت کرد و مدال کار خود را در زمینه اطلاعات کسب کرد.

در سال 1947 ، به همراه کارتیه برسون ، کاپا ، جورج راجر و ویلیام وندیورت ، عکس های مگنوم  Magnum Photos را تأسیس کرد. او سال بعد از سوی یونیسف مامور شد تا از کودکان نیازمند اروپایی عکس بگیرد. او در ادامه از داستانهای مهم در سراسر اروپا ، ستاره های هالیوود در مکانهای اروپایی و ظهور دولت اسرائیل عکسبرداری کرد. پس از مرگ روبرت کاپا ، او رئیس جدید مگنوم شد. وی این پست را تا 10 نوامبر 1956 بر عهده داشت ، هنگامی که در نزدیکی کانال سوئز برای پوشش مبادله زندانیان ، در اثر شلیک مسلسل مصری ها کشته شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.