آثار رافال میلاچ موضوعات تاریخ و دگرگونی – به­ویژه در بلوک شوروی سابق - را با استفاده از وسایل بی­شماری مانند عکاسی، هنرهای مفهومی، کتاب­ها، ویدئوها و سرپرستی بررسی می­کند. اگرچه او در ابتدا موضوعات را از طریق دیدگاه مستند سنتی مورد بررسی قرار داد، اما پروژه­های بعدی وی از رویکرد مفهومی­تری استفاده می­کند.

میلاچ در سال 1978 در لهستان متولد شد و در دوران فروپاشی بلوک شوروی بزرگ شد. او طراحی گرافیک را در آکادمی هنرهای زیبا در کاتوویسه لهستان آموخت، قبل از اینکه با اولین تجربه عکاسی­، عاشق عکاسی شود. او بعداً در انستیتوی ITF عکاسی خلاق از دانشگاه سیلسیان در اوپاوا، جمهوری چک تحصیل کرد، جایی­که در حال حاضر مدرس است.

آثار وی به­طور گسترده در لهستان و در سراسر جهان به­ نمایش گذاشته شده است و می­توانید در مجموعه­های MoMA ورشو، CCA Ujazdowski Castle در ورشو، بنیاد هنری ING لهستان، کیوساتو، موزه هنرهای عکاسی (ژاپن) و Brandts در اودنسه (دانمارک) پیدا کنید.

میلاچ در سال 2018 به عنوان نامزد به مگنوم پیوست.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.