رنه بوری متولد 1933 در دانشکده هنرهای کاربردی در زادگاه خود در زوریخ، سوئیس تحصیل کرد. از سال 1953 تا 1955 او به­عنوان فیلمساز مستند کار کرد و هنگام خدمت سربازی شروع به استفاده از دوربین لایکا Leica کرد.

بوری در سال 1955 با مگنوم همکاری کرد و به­دلیل یکی از اولین گزارش­های خود، در مورد کودکان ناشنوا، لمس موسیقی برای ناشنوایان، که در مجله LIFE منتشر شد، مورد توجه بین­المللی قرار گرفت.

در سال 1956، او در سراسر اروپا و خاورمیانه سفر­کرد و سپس به آمریکای لاتین رفت، جایی­که مجموعه­ای در مورد گاوچوها ساخت که توسط مجله Du در سال 1959 منتشر شد. همچنین برای این نشریه سوئیسی بود که از هنرمندانی مانند پیکاسو، جاکومتی و لوکوربوزیه عکاسی می­کرد.

او در سال 1959 به­عضویت کامل مگنوم درآمد و کار روی کتاب خود را با عنوان آلمانی­ها Die Deutschen که در سال 1962 در سوئیس منتشر شد آغاز کرد و سال بعد توسط رابرت دلپایر با همان عنوان منتشر شد.

در سال 1963، در حالی­که در کوبا کار می­کرد، در حین مصاحبه با یک روزنامه­نگار آمریکایی از ارنستو چه­گوارا عکس گرفت. تصاویر او از انقلابی معروف با سیگار برگش در سراسر جهان ظاهر شد.

بوری در ایجاد فیلم­های مگنوم در سال 1965 شرکت کرد و پس از آن شش ماه را در چین گذراند و در آنجا فیلم دو چهره چین را که توسط بی بی سی پخش شد، ساخت. او در سال 1962 گالری مگنوم را در پاریس افتتاح کرد، در حالی­که به فعالیت خود به­عنوان عکاس ادامه می­داد. در همان زمان، او کولاژ و نقاشی می­کرد.

بوری در سال 1998 برنده جایزه دکتر اریش سالومون از انجمن عکاسی آلمان شد. یک مرور گذشته بزرگ از آثار او در سال­های 2005-2004 در Maison Européenne de la Photographie در پاریس برگزار شد و در بسیاری از موزه­های دیگر اروپا گشت و گذار کرد.

رنه بوری در سن 81 سالگی در 20 اکتبر 2014 درگذشت.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.