متولد 1953 /  کانادایی  /  مستقر در انتاریو، کانادا

روی کارت ویزیت لری تاول نوشته شده «انسان». تجربه به عنوان یک شاعر و یک نوازنده فولک در شکل­گیری سبک شخصی او بسیار کمک کرده است. تاول، پسر یک تعمیرکار خودرو، در یک خانواده بزرگ روستایی انتاریو، کانادا بزرگ شد. در طول تحصیل در هنرهای تجسمی در دانشگاه یورک تورنتو، به او دوربین داده شد و نحوه ظهور وچاپ فیلم سیاه و سفید به او آموزش داده شد.

مدتی کار داوطلبانه در کلکته در سال 1976 تاول را به عکاسی و نوشتن برانگیخت. او در کانادا موسیقی محلی آموزش داد تا زندگی خود و خانواده­اش را تامین­کند. در سال 1984، او عکاس و نویسنده­ای آزاد شد که بر طغیان محرومان، تبعید و دهقانان تمرکز می­کرد. او پروژه­هایی را در مورد جنگ کنترا  نیکاراگوئه، بستگان ناپدید شدگان در گواتمالا، و کهنه سربازان آمریکایی جنگ ویتنام که برای بازسازی کشور به ویتنام بازگشته بودند، تکمیل کرد. اولین مقاله منتشر شده او در مجله، بهشت ​​گمشده، پیامدهای زیست محیطی نشت نفت فاجعه بار اکسون والدز در پرنس ویلیام ساند آلاسکا را افشا کرد. او در سال 1988 نامزد مگنوم و در سال 1993 به عضویت کامل درآمد.

در سال 1996، تاول پروژه­ای را بر اساس ده سال گزارش در السالوادور به­پایان رساند و سال بعد یک کتاب مهم به نام «سپس فلسطین» منتشر شد. شیفتگی او به بی­زمینی نیز او را به سوی کارگران مهاجر منونیت مکزیک سوق داد، پروژه­ای یازده ساله که در سال 2000 تکمیل شد.

با کمک جایزه افتتاحیه هانری کارتیه برسون، او دومین کتاب بسیار تحسین شده در مورد مناقشه فلسطین و اسرائیل را در سال 2005 به پایان رساند و در سال 2008 پروژه برنده جایزه «جهان از ایوان جلوی من» را منتشر کرد. روستایی در انتاریو جایی که او مزرعه­ای به مساحت 75 هکتار را به اشتراک می­گذارد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.