عملکرد لوا ریبیرا با ماهیت مشارکتی، تحقیقات گسترده و رویکردی همه جانبه به موضوع مشخص می شود. او علاقه­مند به استفاده از رسانه عکاسی به­عنوان وسیله­ای برای ایجاد برخوردهایی است که روابط را برقرار می­کند و جدایی­های ساختاری بین افراد را زیر سوال می­برد.

ریبیرا در سال 1986 در گالیسیا در شمال اسپانیا به دنیا آمد. او در سال 2011 در رشته طراحی گرافیک در دانشکده طراحی BAU بارسلونا فارغ التحصیل شد و در سال 2016 در مقطع کارشناسی عکاسی مستند از دانشگاه ولز جنوبی موفق به کسب افتخارات ­درجه یک در دانشگاه­های مختلف از جمله دانشگاه وست مینستر، دانشگاه غرب انگلستان و دانشگاه کامپلوتنس مادرید شد.

کارهای ریبیرا جوایز و افتخارات متعددی از جمله جایزه Firecracker Grant برای زنان در عکاسی و جایزه Jerwood /Photoworks دریافت کرده است. آثار او در سال 2017 توسط فیشبار لندن به­صورت کتاب منتشر شده است، در نشریه Firecrackers: Female Photographer اکنون توسط تیمز و هادسون در سال 2017 منتشر شده است، در سال 2016 و در مجله راو ویو، "زنانی­که به زنان نگاه می­کنند". آثار در سطح بین‌المللی در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی در مکان‌هایی از جمله گالری Impressions، برادفورد، Ffotogallery Cardiff، گالری Belfast Exposur، بی‌ینال بین‌المللی عکاسی پکن، و بسیاری نقاط دیگر به نمایش گذاشته شده‌اند.

سایر نشریات که آثار ریبیرا در­آنها به­نمایش درآمده است عبارتند­از British Journal of Photography، Paper Journal، Refinery 21، AnOther، و مجله Tate. مشتریان تجاری منتخب عبارتند از Chanel، کیف‌های دستی کارلا لوپز، باغ‌های گیاه‌شناسی بیرمنگام، و مجله Wire.

او در سال 2018 به عنوان نامزد به عکس­های مگنوم پیوست.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.