متولد 1952 /  انگلیسی  /  مستقر در بریستول/  لندن، انگلستان

نگاه غیرقابل انکار مارتین پار به­ویژگی­های زندگی عادی، او را بیش از 30 سال در فرهنگ بصری به صدایی متمایز تبدیل کرده است. او که به­دلیل استفاده از رنگ­های تند و ترکیب باطنی شهرت دارد، ویژگی­های فرهنگی در سراسر جهان را از ژاپن تا آمریکا، اروپا و کشور زادگاهش بریتانیا مطالعه کرده است. موضوعات اوقات فراغت، مصرف و ارتباطات او را در بیشتر دوران حرفه­ای­ خود مشغول کرده است، که همه آنها با کنایه­ای نافذ مورد بررسی قرار گرفته­اند. پار به­عنوان عکاس، فیلم­ساز و گردآورنده، نسلی را تعریف کرده است.

پار در اپسوم، ساری، انگلستان متولد شد. هنگامی­که او پسر بود، علاقه او به عکاسی توسط پدربزرگش جورج پار، که خود یک عکاس آماتور مشتاق بود، تشویق شد. پار از سال 1970 تا 1973 در پلی­تکنیک منچستر عکاسی آموخت. پس از فارغ­التحصیلی، وی سه ماه در شورای روابط منچستر در منچستر کار کرد و سپس در اولین نمایشگاه خود با نام Home Sweet Home در گالری Impressions در یورک شروع به کار کرد.

پار بیش از 100 کتاب از آثار خود منتشر کرده و 30 کتاب دیگر را ویرایش کرده است. آثار او در نمایشگاه­های انفرادی و گروهی در سراسر جهان ظاهر شده است. پار همچنین در مارس 2016 در باربیکن لندن برنامه­های تحسین­برانگیزی از جمله Strange and Familiar را تنظیم کرده است، که نحوه عکاسی عکاسان بین­المللی از دهه 1930 به بعد در انگلستان را بررسی کرده است.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.

پار در طول این سالها جوایز متعددی دریافت کرده است از جمله جایزه عکاسی جهانی سونی برای مشارکت برجسته در عکاسی در آوریل 2017، جایزه اریش سالومون در 2006 که منجر به نمایش کوکتل­های مختلف شد که در Photokina افتتاح شد و جایزه Baume et Mercier در سال 2008 به رسمیت شناخته شد. در پاییز 2017 با پشتوانه کارحرفه­ای و مشارکت او در عکاسی معاصر،  بنیاد مارتین پار در بریستول افتتاح شد.

نمایشگاه اصلی پار در گالری پرتره ملی در مارس 2019 افتتاح شد. او در سال 1994 به عضویت کامل Magnum Photos درآمد.