مرلین سیلورستون در لندن در سال 1929 متولد شد و از کالج ولزلی در ماساچوست فارغ­التحصیل شد­، سپس در دهه 1950 به­عنوان سردبیر ویرایشگر آرت نیوز، طراحی صنعتی و فضای داخلی مشغول به کار شد. او همچنین به­عنوان تهیه­کننده و محقق تاریخی برای مجموعه­ای از فیلم­های برنده جایزه اسکار درباره نقاشان خدمت کرد.

در سال 1955 شروع به عکاسی حرفه­ای به­عنوان یک کارگر آزاد با آژانس نانسی پالمر­، نیویورک­، کار در آسیا­، آفریقا­، اروپا­، آمریکای مرکزی و اتحاد جماهیر شوروی کرد. در سال 1959­، او برای یک ماموریت سه ماهه به هند اعزام شد، اما در نهایت به دهلی نو نقل مکان کرد و تا 1973 در آنجا مستقر بود. در این مدت او کتابهای بچه بالا از هند Bala Child of India   1962 و گورکاها و ارواحGhurkas and Ghosts  1964 را تولید کرد، و بعداً کلاه سیاه می­رقصد (1987) و اقیانوس زندگی (1985)، سفری اکتشافی که هدف آن کشاندن خواننده به قلب یک فرهنگ پیچیده و دلسوز بودایی است. کشمیر در زمستان­، فیلمی که از عکس­های او تهیه شده است­، در جشنواره فیلم لندن در سال 1971 برنده جایزه شد.

سیلورستون در سال 1964 به عضویت مگنوم در آمد­، در سال 1967 به عضویت کامل درآمد و در سال 1975 به عنوان مشارکت کننده فعالیت کرد.

سیلورستون­، که عکس­های او در بسیاری از مجلات مهم­، از جمله نیوزویک­، LIFE، Look، Vogue و National Geographic منتشر شده است­، در سال 1977 به­عنوان راهبه بودایی منصوب شد. او در کاتماندو­، نپال زندگی می­کرد­، جایی­که بودیسم را انجام می­داد و در مورد آداب و رسوم در حال ناپدید شدن راجستانی و پادشاهی هیمالیا تحقیق می­کرد. او در اکتبر 1999 در صومعه شچن­، نزدیک کاتماندو­، که برای تأمین مالی آن کمک کرده بود­، درگذشت.

بنیاد عکاسی سیلورستون توسط Magnum Photos تحت هدایت James A. Fox­، سردبیر سابق Magnum­، و سرپرست کنونی اداره می شود.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.