میریام بولوس در سال 1992 در لبنان متولد شد. او در سن 16 سالگی شروع به استفاده از دوربین خود کرد تا از بیروت، مردم آن و جایگاهش در میان آنها سؤال کند. او در سال 2015 در رشته عکاسی از L'Académie Libanaise des Beaux Arts فارغ التحصیل شد. میریام در نمایشگاه­های جمعی ملی و بین­المللی از جمله "هویت­های بی­نهایت" (آمستردام)، 3ème biennale des photographes du monde arabe  پاریس، و "C'est Beyrouth" پاریس. شرکت کرد. امروز او از عکاسی برای کشف، سرپیچی و مقاومت در برابر جامعه استفاده می­کند. در سال 2021 جایزه بزرگ ISEM به او اهدا شد و به مگنوم پیوست.

از جمله مجموعه­های معروف بولوس می‌توان به Tenderness 2018–2021، بن‌بست (2019)، Douce Virilite 2017، یکشنبه، و Nightshift 2015 اشاره کرد. او در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی مانند Photomed، نمایشگاه هنر بیروت، مشرق به مغرب (آلمان)، هفته عکس برلین (آلمان) و Les Jeux de la Francophonie (ساحل عاج) و همچنین نمایشگاه‌های دیگر شرکت کرده است. نمایشگاه­های جمعی در پاریس؛ آمستردام؛ ایالت واشنگتن.؛ سانفرانسیسکو؛ نیویورک؛ برلین؛ اولم و ایتالیا.­ در سال‌های 2019 و 2020، آثار او در موسسه جهان عرب و مؤسسه خاورمیانه به نمایش گذاشته شد­.

عکس‌های او در بسیاری از نشریات خبری و فرهنگی ملی و بین‌المللی، مانند Vogue، Time، Les Inrocks و Vanity Fair به نمایش درآمده است او به خاطر مشارکت در گزارش‌های بین‌المللی در مورد اعتراضات ۲۰۱۹ لبنان و انفجار بندر ۲۰۲۰ در بیروت، به‌ویژه برای مجله تایم مشهور است. آثار او در فهرست بهترین پرتره‌های ۲۰۲۰ تایم قرار گرفت.

او در­حال­حاضر در کنار تصویرگر میشل استندجوفسکی (1960، بیروت) و روانشناس لورا جوی بولوس (1989، بیروت) بخشی از مجموعه The Gemini است.­ بولوس علاوه بر عکاسی، در مجله فمینیستی دو زبانه الحیه مستقر در بیروت همکاری می کند و یکی از بنیانگذاران آن است­.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.