ورنر بیشوف در سال 1916 سوئیس به دنیا آمد. او عکاسی را نزد هانس فینسلر در زادگاهش زوریخ در مدرسه هنر و صنایع دستی آموخت، سپس یک استودیوی عکاسی و تبلیغاتی افتتاح کرد. در سال 1942، او برای مجله Du تبدیل به یک مترجم آزاد شد، که اولین مقاله‌های مهم عکس او را در سال 1943 منتشر کرد. بیشوف پس از انتشار گزارش سال 1945 خود در مورد ویرانی‌های ناشی از جنگ جهانی دوم، به رسمیت شناخته شد.

در سال‌های بعد، بیشوف به ایتالیا و یونان برای امداد سوئیس، سازمانی که به بازسازی پس از جنگ اختصاص داشت، سفر کرد. در سال 1948، او از بازی های المپیک زمستانی در سنت موریتز برای مجله LIFE عکاسی کرد. پس از سفر به اروپای شرقی، فنلاند، سوئد و دانمارک، او برای Picture Post، The Observer، Illustrated و Epoca کار کرد. او اولین عکاسی بود که در سال 1949 با اعضای موسس به مگنوم پیوست.

او که از « سطحی نگری و هیجان گرایی» مجلات تجاری بیزار بود، بیشتر عمر کاری خود را وقف جستجوی نظم و آرامش در فرهنگ سنتی کرد، چیزی که او را برای سردبیران تصویری که به دنبال مطالب داغ موضوعی بودند، جالب و دوست داشتنی نبود. با این وجود، او خود را برای گزارش در مورد قحطی در هند توسط مجله Life (1951) یافت و در ژاپن، کره، هنگ کنگ و هندوچین کار کرد. تصاویر این گزارش ها در مجلات بزرگ تصویری در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت.

در پاییز 1953، بیشوف مجموعه‌ای گسترده از عکس‌های رنگی از ایالات متحده خلق کرد. سال بعد او به سراسر مکزیک و پاناما سفر کرد و سپس به قسمتی دورافتاده از پرو رفت و در آنجا مشغول ساخت یک فیلم شد. بیشوف در 16 مه 1954 به طرز غم انگیزی، در یک تصادف جاده ای در آند درگذشت، تنها 9 روز قبل از اینکه رابرت کاپا بنیانگذار مگنوم در هندوچین جان خود را از دست بدهد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.