ویلیام کیو یک عکاس مستند فرانسوی-کامبوجی است که در سال 1996 در پاریس از پدر و مادری به دنیا آمد که از نسل­کشی پل­پوت و خمرهای سرخ در طول جنگ داخلی کامبوج فرار کردند. او در Aulnay-sous-Bois، شهر Sen-Saint-Denis بزرگ شد و در پاریس به­تحصیل در­رشته کارگردانی هنری پرداخت. او در سن 18 سالگی، در دوران تحصیل، عکاس سازمان‌های غیردولتی شد و برای اولین بار درگیری‌ها و بحران‌های بشردوستانه را پوشش داد.

او بین سال‌های 2016 تا 2022، بحران پناهندگان سوری در لبنان و ترکیه را مستند کرد و وضعیت سوری‌ها پس از سقوط گروه دولت اسلامی در سوریه را برای نشنال جئوگرافیک و همچنین شکار جهادگران در عراق را پوشش داد.

او قبل از اینکه عکاس روزنامه‌نگار شود، چند سالی به‌عنوان مدیر هنری آژانس‌های تبلیغاتی کار کرد:

در سال 2017، او جنگ در دارفور برای کمک و بحران پناهندگان روهینگیا در بنگلادش را پوشش داد. در سال 2018، او به دارفور بازگشت و برای اولین بار به دونباس در اوکراین، در سوی طرفدار روسیه، در جمهوری خلق دونتسک سفر کرد و تهاجم روسیه به اوکراین در سال 2022 را برای روزنامه‌های لیبراسیون و l'Obs7 مستند کرد. او از سال 2018 اخبار فرانسه را با بحران مهاجران در حومه شهر و کاله، جنبش جلیقه زردها، تظاهرات برای ماجرای آداما ترائوره، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال 2022 با نامزدهای اریک زمور و مارین لوپن و خدمات عمومی پوشش می­دهد.

در سپتامبر 2021، او به عنوان عضوی که در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی آژانس در پاریس­ نامزد شده بود، به آژانس عکس مگنوم پیوست. در همان سال، او برای نشان بزرگ ­کتابخانه ملی فرانسه و مستندسازی خدمات عمومی پس از همه‌گیری کووید-19­ انتخاب شد.

ویلیام کیو در پاریس زندگی و کار می­کند. او مضامین مهاجرت، طرد اجتماعی و عدم تساهل بین جوامع را  مستند می­کند.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.