متولد 1918 /  درگذشت 1978 / آمریکایی

ویلیام یوجین اسمیت در سال 1918 در ویچیتا، کانزاس به دنیا آمد. او اولین عکس­های خود را در سن 15 سالگی برای دو روزنامه محلی گرفت. در سال 1936، اسمیت وارد دانشگاه نوتردام در ویچیتا شد، جایی­که بورسیه عکاسی ویژه­ای برای او ایجاد شد. یک سال بعد او دانشگاه را ترک کرد و به شهر نیویورک رفت و پس از تحصیل نزد هلن سندرز در مؤسسه عکاسی نیویورک، در سال 1937، وی کار خود را در News-Week (بعداً نیوزویک) آغاز کرد. او به دلیل امتناع از استفاده از دوربین­های با فرمت متوسط ​​اخراج شد و به عنوان فریلنسر به آژانس بلک استار پیوست.

اسمیت به­عنوان خبرنگار جنگ مجله Flying ­ 1943-1944­ و یک سال بعد برای LIFE کار کرد. او حمله آمریکا به جزیره را علیه ژاپن دنبال کرد و هنگام شبیه سازی شرایط نبرد برای Parade دچار جراحات شدیدی شد، که او را مجبور به عمل جراحی در دو سال آینده کرد.

پس از بهبودی، یوجین اسمیت دوباره بین سال­های 1947 تا 1955 قبل از استعفا برای پیوستن به مگنوم به­عنوان همکار، برای LIFE کار کرد،. در سال 1957، او عضو کامل مگنوم شد. اسمیت متعصبانه به مأموریت خود به عنوان یک عکاس ادامه داده بود. به دلیل این فداکاری، او اغلب توسط ویراستاران به عنوان "مشکل" شناخته می­شد.

یک سال پس از مهاجرت به توسان، برای تدریس در دانشگاه آریزونا، اسمیت بر اثر سکته مغزی درگذشت. آرشیو وی در مرکز عکاسی خلاق در توسان، آریزونا نگهداری می­شود.

امروزه میراث اسمیت از طریق صندوق ویلیام یوجین اسمیت برای ترویج "عکاسی انسان­گرایانه"، که در سال 1980 تأسیس شد، ادامه دارد و به عکاسان به دلیل دستاوردهای استثنایی در این زمینه جایزه می­دهد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.