متولد 1964 / ایتالیایی / مستقر در رم، ایتالیا

پائولو پلگرین یکی از برجسته­ترین عکاسان خبری جهان است که بسیاری از فجایع و درگیری­های اصلی این نسل را از انقلاب تا جنگ تا سونامی ثبت کرده است. پلگرین آرزو می­کند که کارش "پلی ایجاد کند ... از عکاسی برای گفتن چیزی که فراتر از سطح است، می­لرزد، که طنین­انداز می­شود استفاده کند." این رویکرد او را به عکاسی در لبنان­، ایران­، فلسطین­، رومانی­، افغانستان­، لیبی­، کوبا­، ایالات متحده­، مالی­، مصر­، الجزایر­، هائیتی­، تونس و اندونزی سوق داده است.

پلگرین در سال 1964 در رم به­دنیا آمد. او معماری را در دانشگاه ساپینزا L’Università la Sapienza رم­، قبل از تحصیل عکاسی در موسسه عکاسی ایتالیا L’istituto Italiano di Fotografia­، آموخت. بین سال­های 1991 و 2001 پلگرین توسط آژانس VU در پاریس نمایندگی داشت. او ده سال عکاس قراردادی نیوزویک بود.

او در بسیاری از نشریات برجسته از جمله مجله تایم، نیویورک تایمز، نیوزویک و مجله نیویورک تایمز منتشر شده است، جایی­که او بیش از ده داستان روی جلد را با خبرنگار اسکات اندرسون عکاسی کرده است. پلگرین برنده جوایز بسیاری از جمله ده جایزه World Press Photo و جوایز متعدد عکاس سال، مدال برتری لایکا، جایزه اولیویه ربوت، هانسل- میت پریس و جایزه مدال طلای رابرت کاپا است. در سال 2006، وی جایزه یوجین اسمیت W. Eugene Smith Grant در عکاسی انسان‌گرا را دریافت کرد.

در سال 2001 او نامزد Magnum Photos و در سال 2005 عضو کامل شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.