متولد 1930 /  درگذشت 2020 /  آمریکایی / مستقر در نیویورک، ایالات متحده آمریکا

پل فوسکو از 1951 تا 1953 به­عنوان عکاس با سپاه سیگنال ارتش ایالات متحده در کره کار می­کرد، قبل از تحصیل در رشته عکاسی روزنامه­نگاری در دانشگاه اوهایو­، جایی که در سال 1957 مدرک کارشناسی هنرهای زیبا خود را دریافت کرد. او به شهر نیویورک نقل مکان کرد و کار خود را با LOOK به عنوان یک عکاس کارمند­، جایی­که تا سال 1971 در آنجا ماند.

در این نقش، وی گزارش های مهمی در زمینه مسائل اجتماعی در ایالات متحده، از جمله وضعیت معدنکاران فقیر در کنتاکی و زندگی محله یهودی نشین لاتین در شهر نیویورک تهیه کرد. سنجش فرهنگی در کالیفرنیا­؛ زندگی آمریکایی­های آفریقایی­تبار در دلتای می سی سی پی ؛ تبلیغ مذهبی در جنوب­؛ و کارگران مهاجر. او همچنین در انگلستان، اسرائیل، مصر، ژاپن، آسیای جنوب شرقی، برزیل، شیلی و مکزیک کار کرد و مطالعات گسترده­ای در مورد کشورهای پرده آهنین از شمال فنلاند تا ایران انجام داد.

پس از بسته شدن look، فوسکو به Magnum Photos رفت و در سال 1973 به­عنوان همکار و سال بعد به عضویت کامل درآمد. عکاسی وی به­طور گسترده در مجلات مهم ایالات متحده از جمله Time، LIFE، Newsweek، The New York Times Magazine، Mother Jones و Psychology Today و همچنین در سایر نشریات در سراسر جهان منتشر شده است.

فوسکو در 4 ژوئیه 1970 به میل ولی، کالیفرنیا نقل مکان کرد تا از زندگی مظلومان و کسانی که سبک زندگی جایگزین دارند عکس بگیرد. از جمله آخرین موضوعات وی می­توان به افرادی که در کالیفرنیا مبتلا به ایدز هستند، بی خانمانی و سیستم رفاهی در نیویورک و قیام زاپاتیستا در ایالت چیاپاس مکزیک اشاره کرد. او همچنین در یک پروژه بلند مدت مستندسازی کودکان و بزرگسالان بلاروسی را که از انفجار چرنوبیل در اثر رادیواکتیو بیمار شده­ اند، کار کرده است.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.