متولد  1968  /   فرانسوی   /   مستقر در پاریس، فرانسه

ژروم سسینی یکی از پرکارترین و معتبرترین نام­های جهان است که در زمینه مناطق حساس درگیری  و جنگ فعالیت می­کند و برای نشریات بین­المللی به کشورهای جنگ­زده مانند فلسطین، عراق، لبنان، سوریه و لیبی اعزام شده است. او علاوه بر گزارش در خطوط مقدم، مسائل اجتماعی مانند خشونت­های مرتبط با مواد مخدر در خیابان­های مکزیک، اعتراضات ضد دولتی در اوکراین و اقلیت­های بومی در کامبوج را که با اخراج اجباری مواجه هستند، پوشش داده است. او به طور مداوم از طریق کار خود، در حال یادگیری، تطبیق و تکامل است.

از سال 2018، سسینی بحران مواد افیونی در ایالات متحده را مستند می­کند، جایی که او به اوهایو و فیلادلفیا سفر کرده است تا پرتره­های صمیمی از مردم و مکان­های ویران شده ناشی از سوء­مصرف مواد مخدر را خلق کند. در سال 2017، سسینی به همراه سامریت وینگ به روستاهای دورافتاده در کامبوج سفر کرد و زندگی اقلیت‌های بومی را که با اخراج اجباری مواجه بودند، مستند کرد. سسینی در سال 2016، پوشش حمله پیشمرگه‌های کرد را علیه دولت اسلامی (داعش) در شهر بعشیقه قبل از عبور از منطقه نیروهای عراقی که به سمت موصل پیش می‌روند، مستند کرد.

آثار او توسط روزنامه­ها و مجلات معتبر از جمله نیوزویک، استرن، پاریس- مچ و همچنین لوموند و وال استریت ژورنال منتشر شده است. کارهای او در چندین نمایشگاه انفرادی در سراسر جهان از جمله جشنواره عکس ویزا در پرپینیان، در رنکونتر دآرل، کتابخانه ملی فرانسوا- میتران، و همچنین در وزارت فرهنگ فرانسه به نمایش درآمده است.

سسینی در سال 2012 نامزد Magnum Photos و در سال 2016 به عضویت کامل درآمد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.