"من می خواهم تصاویری را که در حافظه ما هستند زیر سؤال ببرم. همیشه در کار من یک سطح دوگانه وجود دارد ؛ آنچه می بینید درست است و در عین حال درست نیست"- کارل دی کیزر

متولد 1958 بلژیکی / مستقر در شهر گنت بلژیک
کارل دی کیزر موضوعاتی در مقیاس بزرگ را از طریق رویکردی تجمعی و گسترده مطرح می کند. او از طریق تصاویر جمع آوری شده ، که اغلب با متن (برگرفته از خاطرات سفر او) تعامل می کند ، روایت می کند. در مجموعه ای از چاپهای بزرگ ، او هند ، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و-اخیراً-قدرت و سیاست امروزی در کره شمالی را پوشش داده است. پروژه اصلی او ، شرکت خدا ، زندگی دینی را در حاشیه جامعه آمریکا به تصویر کشید. یک فرض اساسی در بسیاری از کارهای او این است که در جوامع پرجمعیت در همه جا ، فاجعه پیش آمده است و زیرساخت ها در آستانه فروپاشی هستند.
دی کیزر برای نشریاتی از جمله نیویورک تایمز ، تایم آسیا ، رولینگ استون ، LA تایمز و گاردین کار کرده است. مشتریان تجاری شامل کوکاکولا ، ارنست و یانگ ، هنسی ، دیزل و مجمع جهانی اقتصاد داووس هستند.
دی کیزر در سال 1990 نامزد مگنوم بود و در سال 1994 به عضویت کامل درآمد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.