کریستینا گارسیا رودرو در سال 1949 در پورتولانو اسپانیا متولد شد. او قبل از شروع عکاسی، نقاشی را در دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه مادرید، تحصیل کرد. سپس به عنوان معلم واجد شرایط شد و به طور تمام وقت در آموزش و پرورش مشغول به کار شد. در 16 سال آینده، او همچنین وقت خود را به تحقیق و عکاسی از جشن های مردمی و سنتی - مذهبی و بت پرست - عمدتا در اسپانیا و همچنین در سراسر اروپای مدیترانه اختصاص داد. این پروژه در کتاب او España Oculta منتشر شده در سال 1989 به پایان رسید، که در جشنواره عکاسی آرل برنده "جایزه کتاب سال" شد.

در همان سال، گارسیا رودرو همچنین برنده جایزه معتبر بنیاد یوجین اسمیتW. Eugene Smith شد. ارزش اسنادی و قوم شناختی آثار او قابل توجه است، اما کیفیت و زیبایی، عکاسی او را بیش از یک ثبت بصری ساده می سازد.

در سال­های اخیر، گارسیا رودرو در سراسر جهان به دنبال فرهنگ­های دیگر با سنت­های خاص سفر کرده است. در طول چهار سال­، او چندین بار به هائیتی رفت­، جایی که مراسم آیینی وودو را ثبت کرد ، مجموعه­ای از پرتره­های رسا و صحنه­های متحرک را به همراه مشاهدات مستند ثبت کرد. آیین هائیتی برای اولین بار در دوسالانه ونیز 2001 نشان داده شد.

کریستینا گارسیا رودرو جوایز بسیاری از جمله Premio Nacional de Fotografía در سال 1996 در اسپانیا را دریافت کرده است. آثار وی به طور گسترده منتشر شده و در سطح بین المللی به نمایش گذاشته شده است. او چندین کتاب منتشر کرده است و بیش از 15 سال عضو آژانس Vu بوده است. گارسیا رودرو در سال 2005 به مگنوم پیوست و در سال 2009 به عضویت کامل درآمد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.