یعقوب او سوبول در سال 1976 در کپنهاگ دانمارک به دنیا آمد. او از سال 1994تا 1995 در کانادا و از سال 2000تا 2002 در گرینلند زندگی کرد. در بهار سال 2006 به توکیو نقل مکان کرد و 18 ماه قبل از بازگشت به دانمارک در آگوست 2008 در آنجا زندگی کرد. پس از تحصیل در کالج فیلم اروپا، در سال 1998 در­Fatamorgana، دانشکده عکاسی مستند و هنری دانمارک پذیرفته شد. در آنجا او یک تصویر منحصر به فرد ایجاد کرد. سبک رسای عکاسی سیاه و سفید، که او از آن زمان آن را اصلاح کرده و بیشتر توسعه داده است.

در تابستان 2005، یعقوب با یک گروه فیلمبرداری به گواتمالا سفر کرد تا مستندی درباره اولین سفر یک دختر جوان مایا به اقیانوس بسازد. سال بعد او به تنهایی به کوه­های گواتمالا بازگشت و در آنجا با خانواده بومی گومز- بریتو ملاقات کرد. او یک ماه پیش آنها ماند تا داستان زندگی روزمره آنها را تعریف کند. این مجموعه برنده جایزه اول جایزه، داستان­های زندگی روزانه، ورلد پرس فوتو 2006 شد.

در سال 2006 او به توکیو نقل مکان کرد و در طی دو سال بعد، تصاویری از کتاب اخیر خود I, Tokyo را خلق کرد. این کتاب در سال 2008 جایزه ناشران اروپایی Leica را دریافت کرد و توسط Actes Sud فرانسه،Apeiron  یونان، Dewi Lewis Publishing  بریتانیا، Edition Braus آلمان، Lunwerg Editores اسپانیا) و Peliti Associati ایتالیا منتشر شد.

در سال 2008، یعقوب در بانکوک و کپنهاگ شروع به کار کرد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.