دنیس استوک در سال 1928 در نیویورک متولد شد. در 17 سالگی خانه را ترک کرد و به نیروی دریایی ایالات متحده پیوست. در سال 1947، او شاگرد عکاس مجله Life،  Gjon Mili شد و جایزه اول مسابقه عکاسان جوان Life را به دست آورد. او در سال 1951 به مگنوم پیوست.

استوک توانست با پرتره های به یاد ماندنی و نمادین خود از ستاره های هالیوود، به ویژه جیمز دین، روح آمریکا را برانگیزد. استوک از سال 1957 تا 1960 پرتره های پر جنب و جوشی از نوازندگان جاز، از جمله لوئیس آرمسترانگ، بیلی هالیدی، سیدنی بچت، جین کروپا و دوک الینگتون برای کتاب خیابان جاز خود ساخت. در سال 1968، استوک از مگنوم برای ایجاد Visual Objectives، یک شرکت تولید فیلم، مرخصی گرفت و چندین فیلم مستند ساخت. در اواخر دهه 1960، او تلاش های       هیپی های کالیفرنیا برای تغییر شکل جامعه بر اساس ایده آل های عشق و مراقبت را به تصویر کشید.

سپس در طول دهه‌های 1970 و 1980، روی کتاب‌های رنگی کار کرد و بر زیبایی طبیعت از طریق جزئیات و مناظر تأکید کرد. در دهه 1990 او به ریشه های شهری خود بازگشت و معماری مدرن شهرهای بزرگ را بررسی کرد. کارهای بعدی او بیشتر بر انتزاع گلها متمرکز بود.

استوک از دهه 1950 تقریباً هر سال یک کتاب یا نمایشگاه تولید می کرد. او در کارگاه های متعددی تدریس کرد و آثار خود را به طور گسترده در فرانسه، آلمان، ایتالیا، ایالات متحده و ژاپن به نمایش گذاشت.

او به‌عنوان نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده تلویزیون و فیلم کار می‌کرد و عکس‌های او توسط بسیاری از مجموعه‌های موزه‌های بزرگ خریداری شده است. او در سال‌های 1969 و 1970 رئیس بخش فیلم و رسانه‌های جدید مگنوم بود.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.