کریستوفر اندرسون به خاطر تصاویری که از نظر احساسی و هنری تولید شده اند و مضامین حقیقت و ذهنیت را بررسی می کنند ، مشهور است. او یکی از تاثیرگذارترین عکاسان امروزی است که خاستگاه او در گزارش گیری از جنگ شروع شد و بعداً به چیزی صمیمی تر تبدیل شد و دنیای کارهای تجاری ، هنری و مد را در هم آمیخت ، اما همیشه با پایه ای در مستندسازی همراه بود.
اندرسون در سال 1970 در کانادا متولد شد و در غرب تگزاس بزرگ شد. او شروع به کار عکاسی در روزنامه های محلی کرد. در سال 2000 ، در ماموریت مجله نیویورک تایمز ، او سوار قایق چوبی کوچکی شد که 44 هائیتی سعی داشتند به آمریکا حرکت کنند. این قایق در دریای کارائیب غرق شد. این عکسها مدال طلای روبرت کاپا را دریافت کردند و آغاز یک دوره ده ساله به عنوان عکاس قراردادی مجله نیوزویک و مجله نشنال جئوگرافیک بود. در سال 2011 او اولین عکاس مجله نیویورک در محل اقامتش شد. یک همکاری قابل توجه که نشان دهنده تغییر اندرسون در تصویرسازی و مد نیز بود ، و تصاویری از چهره های شاخص از جمله باراک اوباما ، اسپایک لی و دبی هری را ایجاد کرد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.