متولد 1977 / آمریکایی / مستقر در ایالات متحده آمریکا

گرگوری هالپرن به­دلیل عکاسی رنگی غنی­اش که توجه مردم را به واقعیت­های تلخ اجتماعی و همچنین رویدادهای عجیب و  بی­نظیر زندگی روزمره جلب می­کند­، مشهور است. کار او ریشه در رویدادهای واقعی و متعالی دارد و این رویکرد او را به عکاسی از زندگی در شهرهای پسا صنعتی در کمربند زنگ آمریکایی­، مردم و مکانهای لس آنجلس و تجربه منحصر به فرد وحدت کامل خورشید­، سوق داده است. هالپرن در مورد کار خود می­گوید: "آنچه در جهان برای من جالب است، هرج و مرج و تناقضات آن است­، به­این ترتیب که جریانات متضاد می­توانند نسبت به یکدیگر بسیار زیبا باشند."

اگرچه هالپرن می­گوید که انگیزه او عمدتاً متمایل به "ایجاد" و نه "سند" است، اما کار او به شدت تأثیرگذار است. مطالعه شرایط کار برای کارکنان سرایداری در هاروارد­، که در زمان تحصیل در آنجا انجام شده بود­، منجر به یک پیشنهاد موفق برای حداقل دستمزد شد و به عنوان یک کتاب با عنوان "هاروارد کار می­کند زیرا ما انجام می­دهیم" (2003) منتشر شد. در حالی­که تصاویر او از زندگی در شهرهای پسا صنعتی در کمربند زنگ آمریکایی در A 2011 با استقبال منتقدان منتشر شد و در برابر واقعیتهای خشن اجتماعی و اقتصادی تاب آوری نشان می­دهد. مشتریان منتخب شامل مجله نیویورک تایمز­، Vogue ، M Le Monde ، Bloomberg Businessweek ، Sports Illustrated و VICE هستند.

هالپرن در سال 2018 نامزد نامزد مگنوم شد.

گردآوری و ترجمه مجموعه کتابهای دیجیتال "بررسی زندگی و آثار عکاسان مگنوم" توسط کاربر گرامی سایت وانپیکس 1pix.ir  جناب آقای "محمود امیری" انجام شده.